سوالات متداول

نحوه پرداخت سبد خرید به چه صورت میباشد؟

پس از انجام ثبت نام و ثبت سفارش ، پیش فاکتور درخواستی شما درانتظار تأیید نهایی قرار میگیرد و از طریق تلگرام یا واتس آپ جهت تایید و تسویه مالی برای شما ارسال می گردد.سپس بعد از هماهنگی و دریافت شماره حساب مدیریت میتوانید نسبت به پرداخت مبلغ کل فکتور اقدام نمایید.

نحوه سفارش کالا در گروه صنعتی قائم چگونه است؟

سفارش کالا در گروه صنعتی قائم ، به صورت اینترنتی و غیر حضوری بوده و طبق ضوابط مندرج در رویه سفارش کالا انجام می‌پذیرد. برای اطلاع دقیقتر از نحوه سفارش کالا و پرداخت وجه می‌توانید به صفحه اصلی سایت گروه صنعتی قائم و بخش " رویه سفارش کالا " مراجعه کنید.

آیا امکان خرید حضوری و یا مشاهده محصول در محل شرکت وجود دارد؟

خیر، گروه صنعتی قائم با رعایت حقوق مشتریان خود و در جهت تسهیل فرایند خرید غیر حضوری ضوابط و مراحل سفارش، ارسال کالا را به گونه ای طراحی کرده تا مصرف کننده بتواند پروسه خرید مشابه با خرید حضوری داشته باشد.از این رو در هیچ صورتی امکان خرید حضوری از دفتر مرکزی گروه صنعتی قائم وجود ندارد.

چگونه سفارش خود را لغو کنم؟

شما همواره امکان لغو و بازگشت سفارش خود را قبل از ارسال مرسوله و واریز صورت حساب دارید، با تماس به پشتیبانی سایت از طریق شماره تلفن انبار و دفتر گروه صنعتی قائم که در صفحه (( تماس با ما )) وجود دارد.

چگونه میتوانم سفارش خود را پیگیری کنم؟

وضعیت سفارش شما از طریق پروفایل کاربری همواره قابل مشاهده میباشد، پس از ارسال محموله پیگیری سفارش بسته به نوع ارسال محموله میتواند متفاوت باشد، با دریافت کد پیگیری مرسوله خود از طریق شرکت همکار مورد نظر پیگیری کنید.

بسته بندی مرسولات چگونه است؟

کلیه مرسولات ارسالی گروه صنعتی قائم بصورت اختصاصی در سه نوع قائم ، نوین صنعت و گت ارسال میشود. کالاهای حجیم یا سنگین در بسته بندی با پوشش سخت برای حفظ سلامت مرسوله ارسال خواهد شد. در صورتی که در رابطه با بسته بندی مرسوله خود حساسیت خاصی دارید با درج در قسمت توضحیات در هنگام سفارش نسبت به مطلع ساختن کارشناسان فروش ما اقدام نمایید.

آیا امکان تغییر کالا پس از ثبت نهایی وجود دارد؟

خیر، پس از ثبت نهایی و صدور فاکتور، صرفا میتوانید نسبت به لغو سفارش خود تا 12 ساعت از طریق تلفن های شرکت در صفحه (( تماس با ما )) اقدام کنید.